У Харкові та Львові свободівці пікетували будівлі ОДА проти розпродажу землі

7 листопада 2019 року харківські та львівські активісти Всеукраїнського об’єднання «Свобода» разом із представниками інших політичних сил, аграріями й небайдужими громадянами пікетували обласні держадміністрації на знак протесту проти впровадження в Україні вільного ринку земель сільськогосподарського призначення.

У Львові перед будівлею Львівської ОДА відбулося віче, в якому взяли участь місцеві свободівці, Всеукраїнської аграрної ради, МГО «Сокіл», інші політичні партії та громадські організації, представники фермерських об’єднань.

На вічі виступили голова Львівської міської «Свободи» Любомир Мельничук, свободівець Андрій Холявка, фермер Леонід Буна, лідери фермерського руху та активісти політичних партій.

Голова Львівської обласної «Свободи» Олег Панькевич наголосив, що «Свобода» як ідеологічна політична сила завжди відстоювала заборону продажу землі сільськогосподарського призначення: «Кожна влада за 28 років намагалася позбавити українців права на власну землю, права користуватися всіма її плодами, позбавляючи фермерський рух можливости розвиватися, мати гідні умови для праці, як у сусідніх европейських країнах. Зараз – останній рубікон. Уже найближчими днями Верховна Рада може ухвалити закон, який дозволяє продаж землі, зокрема іноземцям. Владі байдуже, що понад 70% суспільства висловлюється проти продажу землі. Розуміємо, що ця «реформа», яку запланувала чинна влада, може бути останнім найбільшим пограбуванням українського народу. Ми оголошуємо про початок руху спротиву проти продажу української землі.  ВО «Свобода» заявляє, що ми – за активну співпрацю з політичними партіями, громадськими організаціями, з тими, хто відстоюватиме право українців на свою землю».

Учасники віча передали голові Львівської ОДА резолюцію, в якій вимагають не ухвалювати злочинний законопроєкт, який дозволяє розпродаж земель сільгосппризначення.

У Харкові протестувальники, серед яких свободівці, інші політичні сили, представники громадських і фермерських організацій пікетували обласну державну адміністрацію, протестуючи проти впровадження в Україні вільного ринку земель сільськогосподарського призначення.

«Свобода» послідовно виступає проти вільної торгівлі землею сільськогосподарського призначення. Ринок землі в Україні може ефективно працювати на засадах орендних відносин. Пересічні громадяни України повинні мати право продажу своїх земельних паїв тільки державі. Наша політична сила в формуванні земельної політики взяла за основу наступний принцип: «земля має належати тим, хто на ній працює». Прибуток із користування нашим унікальним ресурсом повинні отримувати наші селяни, а не іноземці чи український олігархат. Кінцевим бенефіціяром має бути українець», – наголосив у своєму виступі керівник Харківської обласної «Свободи» Ігор Швайка.

Схожі повідомлення